OTTHON SEGÍTÜNK ALAPÍTVÁNY
Támogatásával sokat segíthet, hogy több, biztonságban és boldog családban élő gyermek legyen hazánkban.
Adószám: 18468414-1-42
Bankszámlaszám: 10300002-20131045-00003285
KIK VAGYUNK?
Az Otthon Segítünk Alapítvány olyan országos segítő szolgálat, amelyben szakemberek által felkészített önkéntesek ingyen, heti rendszerességgel, átlagosan 3‑6 hónapig segítenek a családok otthonában. Célunk segíteni a mindennapi tevékenységekben, a harmonikus családi élet kialakításában, a szülői készségek megerősítésében.
HOGY SEGÍTÜNK?
Segítségnyújtásunk preventív és hiánypótló, az országban rajtunk kívül ilyen szolgáltatást senki más nem nyújt. Célunk, hogy a segítséget kérő családoknál megelőzzük a krízishelyzet kialakulását. Leggyakoribb problémák: első gyermek, egyszülős család, ikrek születése, több otthon lévő kisgyermek, magányosság, fáradtság, elszigeteltség érzése, tapasztalat, illetve társaság hiánya, vidéken-külföldön dolgozó házastárs. Kiemelt figyelmet fordítunk a sérült gyermeket nevelő szülők segítésére, számukra több helyi szolgálatunknál szervezünk rendszeresen szülőcsoportokat az otthoni segítségnyújtás mellett.
MIÉRT KELL SEGÍTENI?
Rendkívül fontos, hogy azok a családok, akiknek nincsen családon belüli támogatásuk, megfelelő vagy elegendő segítséget kapjanak. A kívülről jövő, önzetlen segítség amellett, hogy közvetlenül megelőzi a nehézségek súlyos problémákká fokozódását, a családi rendszer megroppanását, megerősíti a fiatal szülők hitét abban, hogy nincsenek egyedül, van kihez fordulniuk. Az önkéntesünk figyelmes, türelmes, beszélget, meghallgat, kérdez: Hogy szeretnéd? Miben segítsek? Hogyan szoktátok? Nem ad tanácsot, csak ha kérik, de egész magatartásával, személyiségével azt sugározza, hogy lehet jól csinálni, meg lehet tanulni, hogy előbb-utóbb könnyebbek lesznek a mindennapok és fényesebbek az ünnepek.
EDDIG
2001-2018 között 1245 önkéntesünk 2789 családot segített hónapokon keresztül, ahol 5982 kiskorú gyermek nevelkedik. Az önkéntes órák száma: 379.270. Elkötelezett önkénteseink között vannak nagymamák, nagypapák, kisgyermekes anyukák, munkát keresők és aktív dolgozók.
KÜLHONI CSALÁDOK ÉVE 2018
A Külhoni Családok Éve 2018 programsorozat keretében kapott egyedi támogatásnak köszönhetően határon túl elindítottuk az Otthon Segítünk szolgálatok szervezését, ahol tapasztalt magyar szülők segítenek fiatal szülőknek a családok megerősítésében.
2018 nyarán 18-an (Felvidékről 3, Kárpátaljáról 2, Délvidékről 5, Erdélyből 8 fő) vettek részt az 50 órás önkéntes családsegítő felkészítésen. Két 120 órás (önismereti, segítői kompetenciákat és menedzsment készségeket fejlesztő) koordinátorképzés teljesítése után 15 lelkes, elkötelezett ember kezdte el a helyi szolgálatok szervezését a következő településeken: Kassa, Királyhelmec–Nagykapos, Szabadka, Kolozsvár, Marosvásárhely-Luka-Ilencfalva, Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy-Kálnok-Árkos. 2019. március végén az új koordinátorok által 50 órás tréningen felkészített családlátogató önkéntesek külhonban is elkezdték a kisgyermekes családok heti rendszeres, ingyenes segítését.
Szívet-lelket melengető volt a 2019. május 11-i Kárpát-medencei Otthon Segítünk Találkozó, ahol határon innen, stúl jöttek önkéntes koordinátorok és családsegítő önkéntesek, hogy megismerjék egymást, találkozzanak az újakkal, és sokat beszélgessenek, tervezzenek együtt. December 6-án különleges évzáró találkozót tartottunk, ahol a hazai, a már végzett és a még képzésben részt vevő külhoni koordinátorok ünnepeltek együtt. Fontos, hogy mindenki megismerkedjen mindenkivel, hiszen célunk, hogy a külhoniak éppannyira ismerjék egymást és tudjanak együtt dolgozni, mint a magyarországiaik és a külhoniak együtt.
OTTHON SEGÍTÜNK KÜLHONBAN 2020-2021
Nagy izgalommal, és kíváncsian várjuk azokat a lelkes, aktív külhoni szülőket vagy nagyszülőket, akik szívesen csatlakoznak az Otthon Segítünk remek csapatához, eljönnek az önkéntes koordinátor képzésünkre, és részt vesznek újabb külhoni Otthon Segítünk Szolgálatok elindításában.
Célcsoportjaink:
-az önkéntességet, az önzetlen segítségnyújtást értéknek tartó, szülői tapasztalattal és szabadidővel rendelkező emberek (nyugdíjasok, kisgyermekes szülők) és
- a legalább egy iskoláskor alatti gyermeket nevelő családok.